grzegorz.bartman / 09.05.2019

Infoshare 2019 - podsumowanie

Pierwszy raz w historii Fundacji Drupal Marketing Poland byliśmy na zewnętrznej imprezie, aby promować Drupala. Wybraliśmy Infoshare, ponieważ można tam spotkać kilka tysięcy uczestników związanych z branżą IT, startupami oraz marketingiem. 

Kupiliśmy małe stoisko wielkości 1x3 m. Na tym stoisku mieliśmy banner rollup, broszury (12 stron), laptop i monitor. Na laptopie przygotowaliśmy kilka dystrybucji Drupala oraz demo Umami z Drupala. Pokazywaliśmy też najnowsze wideo promujące Drupala.

Na Infoshare byliśmy dwa dni: środa i czwartek, w godzinach od 9 do 16. Mieliśmy miejsce obok z jednego wejść. Dzięki temu sporo osób widziało banner już od wejścia do budynku. Dużo osób też podchodziło i pytało o Drupala. Nie robiliśmy dokładnego liczenia, ale w ciągu dwóch dni przy stoisku pojawiło się około 40-50 osób. 

Osoby, które przychodziły na stanowisko Fundacji chciały się dowiedzieć głównie do czego Drupal się najlepiej nadaje i jakie ma funkcjonalności. Przychodzili też ludzie, którzy na codzień używają w pracy Drupala - aby po prostu wymienić doświadczenia (np. developerzy z Nordea - dużej grupy bankowej).

Przed Infoshare wydrukowaliśmy 400 broszur z informacjami o Drupalu. Mamy ich jeszcze ponad połowę. Jeśli ktoś chciałby je rozdać na jakiejś konferencji związanej z IT lub marketingiem to prosimy o kontakt na info@drupal.org.pl

Zdecydowanie chcemy działać więcej w taki sposób w Polsce i promować Drupala na innych wydarzeniach. Zachęcamy kolejne firmy do dołączenia do partnerów Fundacji, aby pomóc nam w finansowaniu takiej promocji. 

Przypominam też o DrupalCamp we Wrocławiu. Kupując bilet lub pakiet sponsorski indywidualny - również można wesprzeć działanie Fundacji w Polsce. Szczegóły na www.drupalcamp.pl

Poniżej krótkie wideo pokazujące Infoshare oraz stoisko Fundacji Drupal Marketing Poland. 

https://youtu.be/gM4JRUytyVM