grzegorz.bartman / 11.01.2019

Z życia fundacji #3

Rozpędzamy się. Koniec roku 2018 poświęciliśmy głównie na planowanie co zrobić w 2019 roku, aby bardziej promować Drupala w Polsce. Poniżej krótki opis co zrobiliśmy w ostatnich tygodniach.

DrupalCamp 2019

Znamy już datę i miejsce.  Z powodów budżetowych i logistycznych zostaniemy przy Wrocławskim Parku Technologicznym. Konferencja odbędzie się w dniach 1-2.06.2019.  Zastanawiamy się jeszcze nad zorganizowaniem w piątek 31.05.2019 dodatkowego dnia dla osób z biznesu. Taka praktyka jest często stosowana w wydarzeniach drupalowych w Europie. 

Na stronie www.drupalcamp.pl można już zgłaszać propozycje wykładów.
Sprzedaż biletów rozpocznie się 1 lutego 2019. UWAGA: w pierwszym tygodniu będzie można kupić bilety po bardzo atrakcyjnej cenie. 
 

DrupalDay

Mamy na ukończeniu nową stronę DrupalDay.pl. W tym roku chcemy też zrobić testowo zmianę formy prowadzenia tych spotkań. Zamiast warsztatów zrobimy 2-4 wykłady, nie tylko dla początkujących użytkowników. 

Chcemy też zaangażować wszystkie firmy partnerskie do organizacji DrupalDay, przez co pojawi się więcej takich wydarzeń w Polsce.

Pierwszy DrupalDay w 2019 we Wrocławiu już w lutym. Szczegóły podamy niedługo na stronie fundacji i na www.drupalday.pl 

Wolontariusze

Poszukujemy osób, które chciałyby pomóc w działaniach organizacji. Na pewno będziemy potrzebowali osób chętnych do pomocy podczas konferencji DrupalCamp Poland 2019.  Potrzebna jest również pomoc przy pracach graficznych, programistycznych oraz przy tworzeniu treści promujących Drupala (m.in. na blogu).

Jeśli chcesz dołączyć do zespołu i wspólnie z nami promować Drupala w Polsce, to zgłoś swoją kandydaturę na info@drupal.org.pl Napisz jak mógłbyś pomóc Fundacji oraz w jakim wymiarze czasu tygodniowo.